Steaua urmarita de ghinion

Articol scris de Dan Nov 7th, 2013
Marian Fcsb liked this post

Steaua a fost aproape de o victorie pe terenul celor de la FC Basel (Champions League, Grupa E), campioana Romaniei fiind egalata in minutul 91, dupa o reusita a lui Sio. Echipa lui Laurentiu Reghecampf a condus dupa golul lui Piovaccari (17′), dar a fost egalata in prelungiri. In urma acestui rezultat, Steaua pastreaza sanse doar matematice de a prinde primavara cupelor europene…
Serey Die, mijlocasul celor de la Basel, a recunoscut la finalul partidei cu Steaua, 1-1, ca elevii lui Laurentiu Reghecampf ar fi meritat sa castige partida. In tur nu au jucat foarte bine, azi au jucat excelent. Ne-a fost mult mai dificil acum. Capitanul vostru joaca bine, e un exemplu din multe puncte de vedere. Steaua merita sa castige. Noi sîntem multumiti cu acest punct obţinut. E foarte bun pentru noi, dar rezultatul nu e rau pentru Steaua, a spus Serey Die.