Steaua 2-1 Apollon Limassol

Steaua a invins in primul amical echipa din Austria, incepand cu urmatorul 11: Carlos - Nicolita, Goian, Ghionea, Nesu - Paraschiv, Radoi, Bostina - V. Iacob, V. Badea, N. Dica.
La pauza scorul a fost 0-0, iar Steaua a inceput repriza a 2-a cu urmatorul 11: Cernea - D. Balan, B. Panait, Ghionea, P. Marin - Drida, Lovin, Cristocea, Nicolita(min.60 Ochirosii) - Oprita, V. Iacob.
In minutul 57 Victoras Iacob a deschis scorul, fructificand o pasa in adancime de la 14 metri expediata de Oprita.
Steaua a majorat scorul prin Oprita, care a inscris un gol subtil de la 17 metri.
Sosin a inscris in minutul 76 golul de onoare pentru echipa sa.

stelistul_1000

1 comentarii au fost scrise referitor la acest articol. Autorii acestor comentarii isi asuma responsabilitatea pentru textul trimis.

by R.s.C. @ 01 Jul 2006 05:05 pm
Pai ce ai vrea,sa piarda cu Apollon Limassol tocmai echipa campioana si semifinalista Cupei UEFA?Steaua va castiga toate meciurile de pregatire,se va califica in grupele Champions League si va castiga campionatul pentru ca este Steaua si pentru ca poate.
FORZA STEAUA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!