REZULTAT FINAL: Dinamo Kiev - Steaua 1-4!!!!

23:36 Fluier de final!!!! Steaua este lider in grupa E, pentru ca in celalalt meci Lyon a invins pe Real Madrid cu 2-0! Ramaneti alaturi de noi, in cateva minute revenim cu rezumatul acestui meci de neuitat!!!!

23:35 A mai ramas un singur minut din cele 4 de prelungire!

23:31 Ucrainenii incearca ultimele atacuri... o rabufnire de orgoliu a gazdelor, care nu mai pot schimba insa rezultatul inscris pe tabela de marcaj: Dinamo Kiev - STEAUA 1-4!

23:24 Ce meci facut de Steaua... Mai sunt 10 minute. Dupa meci, cu totii in strada!

23:20 Dica inscrie cu o bolta superba peste portarul gazdelor.... Kievul nu va uita niciodata acest nume: STEAUA

22:47 A inceput repriza secunda!

22:32 Fluier de final al primelor 45 de minute! Steaua conduce cu scorul de 3-1!!!!! Doamne-ajuta, ne dorim cum nu se poate exprima in cuvinte cele 3 puncte puse in joc!

22:28 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! GOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Steaua inscrie din nou!!!! Dica a executat incredibil o lovitura libera de la 30 de metri!!!! Extraordinar GOOOOOOOOL al lui Dica!!!!!!!!

22:21 Va informam ca in celalalt meci din grupa E, Lyon conduce pe Real Madrid cu 2-0.

22:20 Am avut probleme tehnice din cauza golului egalizator al ucrainienilor (Rebrov, min. 16). Badea a adus din nou Steaua in avantaj, in minutul 24!

21:48 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! GOOOL Steaua!!!!!!! Ghionea inscrie cu capul dupa un corner!!!! Este 1-0 pentru echipa noastra!!!!! Forza Steaua!!!!!!!!!!

21:45 Arbitrul Paul Allaerts a fluierat inceputul partidei de la Kiev

21:37 Nu uitati ca puteti sa trimiteti incurajarile voastre si parerile legate de acest meci prin intermediul comentariilor (completand formularul din josul acestei pagini). Va multumim!

21:35 Iata primul 11 al celor doua echipe:

STEAUA: Carlos - Nesu, Ghionea, Goian, Saban - Cristocea, Lovin, Paraschiv (C), Nicolita - Dica, Badea

Dinamo Kiev: Shovkovskiy (C) - Nesmachniy, Rodrigo, Rodolfo, Marcovic - Diogo Rincon, Coreea, Yussuf, Gusev - Rebrov, Shatskikh

21:27 A mai ramas un sfert de ora pana la inceputul meciului. In cateva minute va vom prezenta cele doua echipe...

21:15 Bine ati venit pe site-ul SteauaOnline.com. Incepand cu ora 21:45, vom urmari impreuna meciul Dinamo Kiev - Steaua Bucuresti, debutul echipei noastre in grupele Ligii Campionilor Europeni, sezonul 2006/2007. Au trecut 10 ani de la ultima participare a echipei noastre in aceasta competitie, sa speram ca echipa noastra va face o figura frumoasa. Pana la meciul cu vedetele de la Real Madrid sau Lyon, intalnim una dintre cele mai glorioase echipe din estul Europei, Dinamo Kiev. Ucrainenii au lipsit anul trecut din grupe, ceea ce inseamna ca in aceasta seara vor incerca sa demonstreze ca au loc in cea mai importanta competitie inter-cluburi a lumii. Pe de alta parte, Steaua revine in competitia celor mai bune echipe ale continentului, dornica sa obtina un rezultat bun pe terenul din Kiev. Va multumim ca ati ales sa fiti alaturi de SteauaOnline.com la acest meci, ramaneti alaturi de site-ul nostru si speram ca Steaua va face, in aceasta seara, inca un meci memorabil in Europa. Forza Steaua!

Zalmoxis

35 comentarii au fost scrise referitor la acest articol. Autorii acestor comentarii isi asuma responsabilitatea pentru textul trimis.

by ninel @ 13 Sep 2006 09:22 pm
Hai baieti!!! Forza Steaua!!!!
by Marian @ 13 Sep 2006 09:31 pm
HAI STEAUA !!!!!!!
by Mustatza @ 13 Sep 2006 09:33 pm
Suporterii sunt alaturi de voi,la bine si la greu.Forza Steaua !!!
by EMY @ 13 Sep 2006 09:34 pm
Forzza STEAUA....!!!HAI BAIETI STIU CA PUTETI....
by Ronnie @ 13 Sep 2006 09:35 pm
Doamne-ajuta!!!! FORZA STEAUA!!!!!!
by Marian @ 13 Sep 2006 09:42 pm
Mai stiti vreun site unde se poate urmari meciul ONLINE ?
by alex @ 13 Sep 2006 10:18 pm
bravo Steaua 2-1 .sunte-ti tari eu ti cu Dinamo dar in seara asta nu pot sa nu tin cu Steaua sunt buni se vede ca au experinta
by stelistul_1000 @ 13 Sep 2006 10:34 pm
1-3 la pauza!! Nu am crezut...
by Ronnie @ 13 Sep 2006 10:34 pm
3-1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! La pauza!!!!!!!!! Haide Steaua! Haide!!!!!

by sox @ 13 Sep 2006 10:39 pm
pana la moarte!! ragazzo de la steaua!! MUI... dinamo!!! mori caine!!! mori borcea, mori rednic!!!!!
by Stelistul_324 @ 13 Sep 2006 10:56 pm
hai steaua nu lasa garda jos nu te retrage in aparare sa patim ca la midelsborg.dale goooooooool
by DICA_GOL @ 13 Sep 2006 10:59 pm
CE PACAT CA LIPSESTE RADOI SI IACOB ORICUM BADEA IL INLOCUIESTE CU BRIO,MAI ZICETI MA SI VOI CEVA ATI MURIT HAI STEAUA
by guest @ 13 Sep 2006 11:04 pm
live comentul asta de pe steauaonline e penibil
by mircea @ 13 Sep 2006 11:30 pm
CARLOS esti un inger
by sox @ 13 Sep 2006 11:33 pm
putem sa iesim si la torino in strada sa triga fortzaaaaa STEAUA. eu oricum ies!!!! sempre tifosi de la steaua..
VICTORIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Asta este STEAUA noastra!!! Bravo VITEZISTILOR!!!!!!
by stelistul_1000 @ 13 Sep 2006 11:42 pm
Victorie Steaua! Extraordinar! Intrati pe forum pt a discuta despre acest meci incredibil!!
by Mustatza @ 14 Sep 2006 12:00 am
Bv Steaua,n-am mai trait un moment k asta d la meciul cu Standard.Mi-ati dat emotii si tensiune.La lupta vitejii mei!!! Atentie Rapid si Dinamo,venim sa dam multe goluri
by Loricutza @ 14 Sep 2006 12:19 am
extraordinar Steaua ... fie ca toate meciurile, de azi inainte, sa aiba macar acest gen de final fericit. detasarea si maxima concentrarea ne-au adus victoria si le-a aratat tuturor cum pot juca stelistii la adevarata lor valoare.
forZa... te iubim !
by M.E. @ 14 Sep 2006 12:40 am
Bravo STEAUA!!!!!!!!
BRAVO BRAVO BRAVO
by alin braila @ 14 Sep 2006 12:45 am
salutare! bravo steaua, bravo baieti!le-ati scos vodka din cap la ucrainieni!tineti-o tot asa!
by Fansteaunr1 @ 14 Sep 2006 12:57 am
Bravo steau!le-am dat lectii la ucraineni.
Doamne ajuta ca toate meciurile sa fie tot asa.
Bravo!Bravo!
by Mustatza @ 14 Sep 2006 01:23 am
ATENTIE :=> Pericol In Zonele Stefan Cel Mare Si Giulesti !!! CAD TELEVIZOARE )))))))))))))))
by kikoo @ 14 Sep 2006 01:23 am
sa nu va imbatati cu coca-cola bravo steaua dar mai avem cu greii si s-ar putea sa ramanem cu 3 punkte Doamne dai sa batem tot acasa dar nu cred (cornel Madrid )
by Mustatza @ 14 Sep 2006 01:25 am
Dinamo Kiev, unde p**** matii esti? --Sunt aici in tufis, le s*g p**a la stelisti :D
by kikoo @ 14 Sep 2006 01:28 am
aICI NE E FRICA SA NE BUCURAM IN PUBLIC CA NE DAU SPANIOLII CAT NU PUTEM SA DUCEM (CORNEL MADRID )
by kikoo @ 14 Sep 2006 01:30 am
DINAMO KIEV = DINAMO BUC steaua cand a jucat cu kiev s-a gandit ca joaca cu dinamo bucuresti
by Mustatza @ 14 Sep 2006 01:33 am
Poate Lyonul e pericolul nr.1 pt Steaua kikoo nu "galacticii"(c mare galactici mai sunt)
by stelista @ 14 Sep 2006 02:22 pm
nu usnt cuvinte...........o victorie clara.......mai mult decat o victorie..........tot fanii nu pot striga decat steaua pana la moarte!!!!!!!!!!!!!!steaua!!!!!!
by ramona @ 14 Sep 2006 09:08 pm
Buna as vrea sa spun ca STEAUA este cea mai tare echipa si tin la ea enorm de mult si as vrea sa primesc un raspuns pe adresa mea de email [email protected] si unu din id mele este mis_mis11 ca pup dulce tinetio tot asa vreau poze cu voi si autografe
by dan @ 23 Sep 2006 12:49 pm
VREAU CLIPUL
by florin calarasi @ 04 Oct 2006 06:57 pm
asta da victorie,a fost minumat.toata echipa a jucat perfect.o amintire frumoasa pe care nu am sa oo uit curandcu steaua pana la moarte