Favoriti la calificare

Doar 1-0! Dar victorie... O victorie la limita, dupa cursul jocului, asta e clar. Totusi, prin acest rezultat, Steaua devine favorita la calificarea in finala. Chiar daca Middlesbrough joaca bine pe teren propriu, daca ne gandim numai la acel 4-1 cu Fc Basel, sau acel 1-0 cu As Roma... Dar si Steaua este o forta in deplasare, echipa noastra a castigat foarte multe meciuri in acest sezon european chiar in deplasare. De aceea cred in calificarea Stelei. Dar sa vorbim despre meciul de azi...

Dominare a Stelei pe tot parcursul partidei, cu cateva exceptii.. Primele si ultimile minute ale primei reprize au fost ale englezilor. Dica, in minutul 10, Radoi, 5 minute mai tarziu, imediat dupa Goian, aveau sa prevesteasca golul din minutul 30 al lui Dica. Preluare in centrul careului englez, sut din intoarcere direct la vinclu. Portarul oaspetilor nu schiteaza nici un gest. 1-0, un scor care avea sa ramana pana la final pe tabela. Mari ratari ale Stelei, in minutul 53 prin Dorin Goian si in minutul 81 prin Petre Marin. Si doua absente importante pentru returul de pe 27 aprilie, Nicolita si Paraschiv.

Steaua are o sansa mare de a juca finala. Si cu siguranta in meciul de la Middlesbrough Steaua va straluci din nou...