Stirile SteauaOnline.com in format RSS!

Evolutia echipei
Le reseau pansant

Pentru ca pana la meciul cu Vaslui de pe teren propriu avem 4 zile de pauza, ma-m decis sa abordam si problema jucatorilor, a celor care au
confirmat si din contra a celora care au dezamagit in aceste prime 7 partide.
Astlef ca un bilant din 7 partide Steaua a castigat 5 fara sa primesca vreun gol, si a terminat de 2 ori la egalitate, o data in campionat si o data in preliminariile Cl, cand a remizat la 2 in compania formatiei belgiene Standard.

Desi teoretic nu ar trebui sa fim nemultumiti de jocul echipei noastre, pe parcursul acstor prime 3 saptamani de fotbal au fost numeroase persoane care au contestat prestatia echipei noastre si care s-a aratat nemultumite de unii jucatori.

Citeste 2 comentarii

Un nou obstacol trecut cu bine

Din nou nu am primit gol, si in acest meci Steaua nu a avut probleme mari in defensiva si nici nu s-a confruntat cu mari ocazii ale aradenilor, cu 2,3 execptii, dar nu faze foarte importante.

Acum se vede ce inseamna experienta, unitatea si valoarea. Vedem ca Steaua joaca in aparare calm, fundasii nostri nu se mai grabesc sa respinga la inamplare, sa bubuie mingea unde se nimereste din contra dau pase bune, resping cu calm si precis. Se vede ca axa Ghionea, Goian, Marin,Lovin, si chiar Nesu s-a sudat si de la meci la meci au evolutii mai bune, fara greseli si cu realizari notabile.

Citeste 3 comentarii

Bilete pentru meciul Steaua - Standard Liege! (SteauaFC.com)
Zalmoxis

Vineri 18 august 2006, incepand cu ora 10, FC Steaua va pune in vanzare biletele pentru partida retur a turului III preliminar al Ligii Campionilor impotriva formatiei belgiene Standard Liege. Tichetele vor putea fi achizitionate de la casele stadionului Steaua si de la casele stadionului National din Complexul Sportiv "Lia Manoliu".

Citeste 0 comentarii

Spectacol la Arad cu gandul la Liga Campionilor
Zalmoxis

Meci frumos facut de Steaua la Arad, campioana en-titre a Romaniei invingand cu un categoric 3-0. Batrana doamna a fotbalului romanesc, UTA, a fost doar un partener de antrenament pentru Steaua, nou-promovata neputand sa se ridice la nivelul unei echipe, speram noi, de Liga Campionilor. Desi gazdele au avut o mare ocazie in minutul 12, Steaua a deschis scorul prin Cristocea, dupa o centrare buna a lui Nicolita si interventia ratata a portarului Tudor. La pauza scorul era 2-0, Dica marcand cu un sut superb la coltul lung in minutul 34. Acelasi Dica a inchis tabela in minutul 66. Meciul dintre cele doua echipe, care impreuna au strans 29 de titluri, a fost la discretia Stelei, care se gandeste la meciul de pe 23 august, cu Standard Liege, care ar putea aduce Steaua, dupa 10 ani, in grupele Ligii Campionilor.

VIDEO UTA - STEAUA 0-3 - click dreapta si apoi 'save target as...' pe acest link pentru a descarca rezumatul partidei!