Stirile SteauaOnline.com in format RSS!

Biletele pentru Liga Campionilor se pun in vanzare pe 9 septembrie!
Zalmoxis

Valeriu Argaseala a anuntat ca biletele pentru meciurile de pe teren propriu din Liga Campionilor vor fi puse in vanzare la 9 septembrie. Pe aceasta data, doritorii vor putea cumpara numai pachetul de bilete pentru toate cele 3 meciuri de pe teren propriu din Liga Campionilor. Cei care vor dori sa cumpere bilete separat, o vor putea face de pe data de 16 septembrie. Preturile....

Citeste 2 comentarii

Romania 2-2 Bulgaria

Romania a obtinut un egal dupa ce a dominat tot meciul!

Romania a jucat cu (antrenor Victor Pițurcă): Bogdan Lobonț - Cosmin Contra, Gabriel Tamas, Cristian Chivu, Răzvan Raț - Florentin Petre (71 Bănel Nicoliță), Paul Codrea, Laurențiu Roşu (79 Vasile Maftei), Nicolae Dică (59 Răzvan Cociş) - Ciprian Marica, Adrian Mutu.
Daca meciul se termina in minutul 80, castigam partida! Romania a condus cu 2-0 dupa golurile inscrise de Rosu (39) si Marica (53). Totusi in minutul 81, bulgarii au reusit ceva ce parea imposibil dupa cursul jocului! Au egalat in doar 2 minute prin M Petrov. 15.000 de spectatori au asistat la un meci incredibil! Totusi, sa nu uitam ca mai sunt meciuri si ne putem califica la Euro 2008!

Filmul meciului pe kickeronline.ro - click aici

Dati click pe "Citeste" pentru a vedea cat timp a mai ramas pana la urmatoarea partida!

Citeste 0 comentarii

Amical: Gloria Buzau - Steaua 0-1
webmaster

Echipa Steaua Bucureşti a învins, sâmbătă, cu scorul de 1-0, formația Gloria Buzău, din Liga a II-a, într-un meci amical disputat la Buzău. Steaua a trecut pe lângă deschiderea scorului la două minute după începerea meciului, când fundaşul Bogdan Panait a trimis un balon în bară. Unicul gol al partidei a fost marcat de Vasilică Cristocea, în minutul 16, la o fază la care tot el a trimis mingea în bară, după o pasă primită de la francezul Cyril Thereau, aflat la primul său meci sub comanda lui Cosmin Olăroiu.