Peluză însîngerată !!!

Pagina de start a forumului SteauaOnline // Suporter Steaua
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
serban_m7
User

Data inscrierii: 24/Iul/2006

Trimis: Vin Sep 22, 2006 1:44 am    Titlul subiectului: Peluză însîngerată !!!
Ce parere aveti despre incidentele de la derbyul cu dinamo???Jandarmeria a facut din nou abuz de violenta!!!
S-a tras asupra unor oameni care erau inchisi intr-un perimetru bine delimitat, fara posibilitatea de a se putea feri sau a se ascunde. Nu au fost tintiti ucigasii cu sange rece, violatorii, talharii sau alti infractori, ci oamenii normali care au venit sa vada un meci de fotbal!!!

http://steauafc-serban.blogspot.com/.Vedeti aici o Galerie foto Soc [/url]
Sus
stelistul_1000
Moderator

Data inscrierii: 25/Mar/2006

Trimis: Vin Sep 22, 2006 8:01 am    Titlul subiectului:
Ai dreptate, serbane! Tocmai am primit un mass in care scria ca un jandarm nebun a impuscat un suporter stelist direct in cap si a murit. :(

Data inscrierii: 24/Iul/2006

Trimis: Vin Sep 22, 2006 1:55 pm    Titlul subiectului: Petitie impotriva Jandarmeriei Romane
NU MAI VREM JANDARMI IN STADIOANE.
Fac mai mult rau decat bine.
Daca esti de acord cu aceasta petitie, atunci semneaz-o la adresa:
Apoi da-o mai departe sa o vada si altii.
Raspanditi aceasta petitie cum puteti, forumuri, messenger, mail-uri etc.

http://www.petitiononline.com/ptjdrss/petition.html[/url]
Sus
gerry
User

Data inscrierii: 22/Sep/2006

Trimis: Vin Sep 22, 2006 6:28 pm    Titlul subiectului: macelul
Pt a raspunde acestei agresiuni e nevoie de organizare:

1. O asociatie a suporterilor care sa aiba ca obiectiv principal asistenta juridica a victimelor:
- angajarea de avocati care sa reprezinte victimele in instanta
- angajarea de detectivi profesionisti care sa filmeze agresorii
- crearea unei baze de date cu toti membrii 'fortelor de ordine' (adresa, nr telefon) - ei se simt puternici pt ca sunt ascunsi. Sa-i vedem cat sunt de puternici la lumina.
2. Crearea unui grup secret de pedepsire a vinovatilor surprinsi in actiune. Fondurile vor fi adunate prin activitatea asociatiei care va actiona in prim plan.
Toti jandarmii pt care exista poze sau filme ca au fost implicati in agresiuni, vor fi urmariti si pedepsiti. Astfel, nu vor mai avea dispretul fata de lege pe care il arata acum. Ei cred acum ca sunt stapanii nostri, cand de fapt sunt niste angajati in serviciul nostru. Cateva victime din randul lor o sa le bage mintile in cap.

Daca nu facem ceva, vom fi cate unul impotriva jandarmeriei. Daca ne unim, vom fi toti impotriva agresorilor pe care noi ii identificam.
Sus
fanatica
Agent CIA

Data inscrierii: 05/Mai/2006

Trimis: Vin Sep 22, 2006 9:41 pm    Titlul subiectului:
mey gerry......esti cam naiv dupa parerea mea......ce asociatie?ce avocat? exista vreo lege care sa protejeze un suporter? iti raspund eu......nu exista asa ceva....pentru ca in tribunal un suporter va fii prezentat sub acuzatia de deranjare a linistii publice, de instigare la violenta si de atac asupra unui cadru militar........oricum ideea e ca dupa toate astea jandarmeria poate fii acuzata doar de depasirea sarcinii profesionale..........si in plus nu poti sa crezi ca daca vei da in judecata in ROMANIA o institutie de stat si ca vei si castiga..........
dar sa nu crezi ca eu sunt de acord cu ceea ce s-a intamplat.......doamne fereste......sper sa nu se mai repete......tot ce se poate face e sa se evite jandarmeria si implicit scandalurile
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

alexisBlue v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron