Articole fanatik

Pagina de start a forumului SteauaOnline // Articole & polls
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
winner_007
Moderator

Data inscrierii: 28/Apr/2006

Trimis: Joi Iun 01, 2006 7:55 am    Titlul subiectului: Articole fanatik
Aici veti pune articole facute de fanatik
Voi incepe eu :
RADOI A VRUT SA PLECE DE LA STEAUA

Mirel RADOI, capitanul ros-albastrilor a vrut sa paraseasca echipa din Ghencea din cauza injuraturilor la care era supus meci de meci. Acest fapt a fost facut cunoscut de finantatorul Stelei, Gigi Becali care este si nasul jucatorului. "Am adus la comisie casete cu injurii la adresa lui Mirel RADOI, care chiar imi spunea: «Nasule, imi vine sa plec din Romania». Imi spunea ca nu mai suporta sa fie injurat de morti de la inceput pana la sfarsit. Mi se pare mai grav asta, decat sa canti un imn care se canta de atatia ani", a spus Becali, la iesirea de la sedinta Comisiei de Disciplina. Finantatorul stelist a enumerat si argumentele aduse in fata Comisiei de Disciplina, pentru a sustine memoriul inaintat de FC STEAUA impotriva scandarilor injurioase si defaimatoare ale giulestenilor la adresa "ros-albastrilor". "Mai discriminatoriu este sa faci jucatorii asa cum i-a facut rapid: oi, «Pentru noi sunteti niste oi», sau behaitul ala. Este in lege: actele de discriminare reprezinta manifestari care aduc atingere la demnitatea unor comunitati sau activitatii si indeletnicirii unei comunitati. In acest caz, comunitatii aromane si indeletnicirii oieritului. Este discriminare", a punctat Becali. Gigi Becali considera ca sanctiunea ce va fi impusa echipei rapid dupa analizarea memoriului va fi similara celei dictate impotriva Stelei dupa ce jucatorii si fanii "ros-albastri" au scandat sloganuri injurioase si cu tenta rasista la adresa giulestenilor, la finalul meciului cu Sportul Studentesc. "Parerea mea este ca va fi egalitate, adica sa joace si ei fara spectatori. Pentru noi e mai usor cu Jiul cu portile inchise decat lor cu Sportul cu portile inchise. Deci, cine face groapa altuia cade singur in ea", a spus finantatorul stelist. Becali a mentionat ca luni a avut o intrevedere si cu autointitulatul rege al romilor, Florin Cioaba. "M-am intalnit astazi cu regele Cioaba si l-am intrebat care e diferenta intre milogi si romi. El mi-a zis: «Astia mai elevati vor romi, dar noi suntem milogi». Pai daca si milogii sunt de partea mea, pe cine am discriminat? De ce se plange rapid? Vor sa foloseasca etnia romilor ca sa depuncteze STEAUA. Chiar si ei (n.r. - romii) il injura pe patronul Rapidului (n.r. - George Copos), un nenorocit care trebuie sa se duca la puscarie", a mai spus Becali.

Click aici pentru a alege o semnatura steauaonline.com
Sus
winner_007
Moderator

Data inscrierii: 28/Apr/2006

Trimis: Joi Iun 15, 2006 9:04 am    Titlul subiectului:
Cel mai scirbos final de campionat

N-a existat final de sezon mai scirbos ca asta de cind ma stiu... Toti lovesc sub centura... Fiecare il balacareste pe fiecare... Iacov il toarna in cel mai pur stil securist pe Porumboiu. Porumboiu ii dezgroapa trecutul lui Iacov si-l alinta cu apelative gen "puscarias" sau "violator". Gigi Becali il face "vagabond" pe Copos si "securist" pe Dinu "Vama". Copos spune despre Gigi ca e "circar", iar "Vama" behaie in autocar cu jucatorii, intr-un adevarat cor al rusinii. Rapidistii ii reclama pe stelisti ca sint rasisti si incearca sa le fure munca de pe teren la masa verde. Stelistii cinta "Liga Campionilor interzisa ciorilor!" si ii acuza ca au arbitrajele de partea lor, uitind sa spuna ca, uneori, au si jocul de partea lor. Dinu "Vama" il face "bou" pe Meme Stoica, Meme Stoica nu se lasa si il acuza de trafic de droguri! Turcu plinge ca Andone l-a amenintat cu moartea, Valvis, in loc de bani, ii improasca pe jucatori cu lapte, de aproape ca incepusem sa vomit la televizor. Mutu e tupeist cu Piturca, Piturca e bolovan cu Mutu... Lobont fumeaza, RADOI se mutileaza, Chivu e prins beat la volan... Se vorbeste de bani negri, se invirt bani negri si nu se intimpla nimic, de parca am fi capitala Kirghistanului si nu a unei tari care la anu' intra in UE. Au revenit blaturile, Padureanu ne da lectii de moralitate, iar Basescu ba e stelist, ba e rapidist, cum are interes. Copos isi da demisia sa nu fie primul demnitar arestat din istorie, pe Iancu il plimba abuziv prin puscarii ca prin muzee, iar Mititelu si Stiinta sint terorizati de un primar care-i uraste din toti rarunchii. In timpul asta, Nasu' isi viziteaza fiica (foarte frumos de altfel, dar tara arde...), iar Mitica se tine de constructii si spectacole (la fel, educative, dar tara, mama masii, arde dom' parlamentar). Nu e nimeni pedepsit, nu e nimani vinovat, toti ridem ca prostii si ne prefacem ca nu bagam de seama. Traim in minciuna! Si mie imi place balacareala. Aduce rating. Dar parca e deja prea mult... Iar drama este ca daca-i asculti parca fiecare are dreptate in felul lui.
Ca sa vedeti unde-am ajuns, supergolul lui Daniel Niculae (poate golul campionatului, la bataie cu foarfeca laterala a lui Banelinho) n-a prins la talk-show-uri decit 10 secunde (!) spatiu de emisie. Restul, circaraie. Adica, pe bune, ce meritam! Nu stiu cine ia titlul. Dar va fi prea obosit ca sa se mai bucure...

Gigi Becali il face "vagabond" pe Copos si "securist" pe Dinu "Vama". Copos spune despre Gigi ca e "circar", iar "Vama" behaie in autocar cu jucatorii, intr-un adevarat cor al rusinii

Nu e nimeni pedepsit, nu e nimani vinovat, toti ridem ca prostii si ne prefacem ca nu bagam de seama. Traim in minciuna!

Ca sa vedeti unde-am ajuns, supergolul lui Daniel Niculae (poate golul campionatului, la bataie cu foarfeca laterala a lui Banelinho) n-a prins la talk-show-uri decit 10 secunde (!) spatiu de emisie. Restul, circaraie

(Luni 12.06.2006, Horia Ivanovici)

Click aici pentru a alege o semnatura steauaonline.com
Sus
       Pagina de start a forumului SteauaOnline // Articole & polls Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

alexisBlue v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron