Au refuzat banii lui GIGI!

Pagina de start a forumului SteauaOnline // Articole & polls
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
winner_007
Moderator

Data inscrierii: 28/Apr/2006

Trimis: Lun Mai 22, 2006 5:27 pm    Titlul subiectului: Au refuzat banii lui GIGI!
Valentin Șchiopu

Mai mulți jucători ai Clujului susțin că au fost contactați vineri seara de reprezentanții clubului STEAUA. Suma oferită pentru a încurca Rapidul ar fi fost identică cu cea promisă Gloriei: 10.000 de dolari la victorie, 5.000 de dolari la egal.

Președintele lui CFR, Iuliu Mureșan, a luat foc. "STEAUA încalcă regulamentele fotbalului. Cei din Ghencea au sunat mai mulți băieți cărora le-au promis aceleași sume ca și cele oferite Bistriței: 10.000 la victorie și 5.000 la egal. Băieții ne-au spus și am organizat o ședință în vestiar. Le-am spus că acela care va lua un dolar de la STEAUA va zbura de la CFR Cluj. Cei de la STEAUA declară o grămadă de prostii. Că meciul ar fi blat fiindcă Arpad Paszkany este asociat cu Copos. Fals", a spus oficialul clujenilor. (Valentin Șchiopu)

Gigi Becali: „Clujenii ne-au zis să rezolvăm singuri campionatul”
Finanțatorul Stelei, Gigi Becali, a luat ieri foc: "Jucătorii Clujului ne-au sunat și ne-au zis clar: «Bateți voi cu Sportul și rezolvați-vă singuri campionatul, că noi pierdem cu Rapidul!». Ce vreți mai mult de atît? Oamenii au fost corecți cu noi și ne-au spus adevărul. Puteau să fie parșivi, să meargă la două capete și să ne facă, însă au dat dovadă de sinceritate". (Dan Udrea)

Dragomir îi trimite la Procuratură
Președintele LPF, Dumitru Dragomir, s-a referit la acuzele roș-albaștrilor: "Nu mi se pare că cei de la STEAUA au avut o discuție importantă cu cei de la CFR Cluj. Să depună plîngere la Procuratură și la Parchet dacă e ceva serios! Așa și eu pot să vorbesc cu un apropiat de-al meu și să-mi spună: «Vezi că mîine cîștigi 5 milioane de dolari!». Trebuie să-l și cred?". (Dan Udrea)

E Dorinel?
Deși managerul general al Stelei nu a pronunțat numele celui care i-ar fi spus că ardelenii se vor da la o parte din fața Rapidului, principalii suspectați sînt cei doi foști steliști din lotul CFR-ului, Martin Tudor și Dorinel Munteanu. Surse autorizate susțin că antrenorul-jucător al clujenilor e cel cu care a vorbit MM.

22 mai 2006

gsp

Click aici pentru a alege o semnatura steauaonline.com
Sus
       Pagina de start a forumului SteauaOnline // Articole & polls Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

alexisBlue v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron