MM Stoica:;Blatiștii!!

Pagina de start a forumului SteauaOnline // Articole & polls
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
winner_007
Moderator

Data inscrierii: 28/Apr/2006

Trimis: Lun Mai 22, 2006 5:25 pm    Titlul subiectului: MM Stoica:;Blatiștii!!
Dan Udrea

MM Stoica a spus ieri, înainte de disputarea meciului, că un jucător din echipa CFR-ului i-a spus că meciul cu rapid va fi blat

Cu doar 4 ore înaintea celor două meciuri de ieri, Sportul - STEAUA și CFR Cluj - rapid, managerul general al Stelei, Mihai Stoica, a declanșat o serie de acuzații extrem de grave privind corectitudinea întîlnirii de la Dej. Oficialul Stelei a spus în mod clar, într-un interviu acordat la Realitatea TV, că respectivul joc va fi unul aranjat în favoarea giuleștenilor, care se vor impune fără probleme.

"Am fost informat de un jucător al CFR-ului și un apropiat al grupării clujene că rapid va cîștiga. Am încercat apoi să stimulăm echipa ardeleană pentru a face un rezultat bun, dar se pare că sînt alte interese mai mari și nu depinde doar de jucători acest meci", a declarat Mihai Stoica.

El a spus că în cazul în care fotbaliștii respectivi își vor menține declarațiile și în fața comisiilor LPF, atunci s-ar putea demonstra pentru prima dată un meci strategic în fotbalul românesc. "Dacă vor recunoaște și la Ligă ce mi-au spus mie, atunci vom asista la demascarea unui blat din campionatul nostru. Totuși, mi-e greu să cred că se va întîmpla așa ceva", a adăugat MM.

„Jucătorul de la CFR mi-a zis așa «puteți să ne promiteți oricît, degeaba, că meciul este deja jucat și va cîștiga rapid»”
Mihai Stoica

22 mai 2006

gsp

Click aici pentru a alege o semnatura steauaonline.com
Sus
       Pagina de start a forumului SteauaOnline // Articole & polls Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

alexisBlue v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron