Blaturi poate fac alții!

Pagina de start a forumului SteauaOnline // Articole & polls
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
winner_007
Moderator

Data inscrierii: 28/Apr/2006

Trimis: Sam Mai 20, 2006 2:15 pm    Titlul subiectului: Blaturi poate fac alții!
Stelistul este deranjat de suspiciunile celor din Giulești pe seama meciurilor roș-albaștrilor și își atacă virulent adversarii.

Dorinel ARTENE
Atacantul consideră că, în acest retur, STEAUA a fost mai mult dezavantajată decât avantajată de arbitri și că blaturile echipei sale există doar în mintea unora.
PRO: Ești pregătit pentru derby?
DICA: Se pare că nu e deloc un derby. Cel puțin după unii, care nu contenesc nu acuzațiile și strigă că STEAUA e deja campioană. Dacă e așa, poate joacă ultimele etape cu echipa a doua, pentru că noi oricum câștigăm tot ceea ce a rămas.
PRO: Ești foarte supărat...
DICA: Păi cum să nu fiu necăjit? Conform unor declarații, noi degeaba muncim pe brânci la antrenamente și facem atâtea sacrificii, că tot ceea ce câștigăm sunt blaturi, nu e pe valoarea noastră. Asta e de când lumea: hoții strigă hoții!
PRO: Crezi că există o presiune pe arbitrii care “fluieră” partidele voastre?
DICA: Serea a greșit grav la Bistrița și era normal să fie suspendat. Dacă băteam acolo, titlul era acum jucat. Cu CFR am avut și noi un penalty neacordat, însă arbitrajele au fost mai mult în defavoarea noastră. Cei care țipă pun presiune pe arbitri...
PRO: Ai crezut la început că te vei bate la titlu cu Sportul?
DICA: Sincer, nu mă așteptam să fie așa sus. Cred că la început nimeni nu i-a băgat în seamă, însă, după un retur foarte bun, uite că au ajuns în frunte și nu cred că întâmplător. Orice echipă care atinge podiumul nu poate fi decât foarte bună.

"Cu jocul din Regie nu se termină lupta pentru titlu. Se dispută doar un meci important pentru noi."
Victoraș IACOB

"Dacă învingem, iar Rapidul face un pas greșit la Cluj, campionatul e jucat 90% în favoarea noastră."
Petre MARIN

"O să vedeți mâine ce șanse are Sportul la titlu! O să-i motivez pe ai mei înainte de meci pentru că ați văzut ce se întâmplă: se lasă cu geamuri sparte și mâini tăiate."
Gigi Becali

"Sportul e un adversar foarte puternic și îl vom trata ca atare. Sunt sigur că împotriva noastră își va lua mai multe măsuri în apărare."
Cosmin Olăroiu

Becali, pace cu Luceștii
După câteva zile în care s-au aruncat săgeți din ambele tabere, patronul Stelei a mărturisit, ieri, că a îngropat securea războiului. “Lucescu a rămas cu niște chestii de pe vremuri” a spus Becali, adăugând: “Nu vreau să mă cert cu el pentru că a făcut o bună imagine României în lume, așa că am vorbit la telefon și am pus lucrurile la punct”. (Dorinel ARTENE)

Olăroiu vrea “studenți”
Tehnicianul Stelei a recunoscut că tânjește după fotbaliști de la Sportul. “În Regie e o echipă foarte tehnică, cu jucători deosebit de abili”, a spus Oli. “Mă interesează câțiva fotbaliști de acolo, însă nu ar fi corect să vorbim acum despre asta. Să batem duminică, să luăm campionatul și apoi vom vedea pe cine și dacă putem să-i aducem la noi”. (Dorinel ARTENE)

Gigi l-a învins pe Bodu
Tribunalul București a hotărât ieri, definitiv și irevocabil, ca averea patronului Stelei, Gigi Becali (foto), să nu fie pusă sub sechestru de Fisc. “S-a demonstrat că am dreptate. Bodu nu are habar de nimic. Eu i-am spus să stea în banca lui, că se face de râs”, a declarat latifundiarul din Pipera, mulțumit de decizia luată. (Daniel VLAD)

prosport

Click aici pentru a alege o semnatura steauaonline.com
Sus
       Pagina de start a forumului SteauaOnline // Articole & polls Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

alexisBlue v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron