La plimbare?

Pagina de start a forumului SteauaOnline // Articole & polls
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
winner_007
Moderator

Data inscrierii: 28/Apr/2006

Trimis: Mie Mai 17, 2006 9:02 pm    Titlul subiectului: La plimbare?
Steliștii au fost ironizați ieri de fotbaliștii giuleșteni, care nu se așteaptă ca băcăuanii să le pună astăzi probleme rivalilor din Ghencea.

Carmen MANDIȘ
Adrian EPURE
Giuleștenii nu au rămas datori acuzelor aduse de oficialii Stelei în preziua partidei lor cu Gloria și au replicat înaintea meciului dintre echipa lui Cosmin Olăroiu și FCM Bacău.
“Dacă moldovenii vor juca cu aceeași ardoare ca și pe Giulești, vor putea pune probleme. Nu cred însă că vor încurca pe STEAUA. În campionat ne bazăm doar pe Dumnezeu, pentru că El este sus și vede tot”, a mărturisit Daniel Niculae. “Nu există jignire mai mare pentru un fotbalist decât cea pe care ne-a făcut-o STEAUA nouă. În România fotbalul nu mai aparține demult doar antrenorilor și jucătorilor. Apar tot felul de personaje care își dau cu părerea, așa cum s-a întâmplat înaintea meciului nostru cu Bistrița. Nu se va împiedica STEAUA la Bacău, stați liniștiți”, a completat Pancu.
Moldovan a ținut și el să comenteze declarația patronului lui FCM Bacău, Dumitru Sechelariu, din numărul de ieri al ProSport, în care spunea că STEAUA nu se poate încurca în acest meci și că FCM Bacău nu are valoare de Divizia A. “Sunt sigur că-și vor da viața. Fără îndoială vor juca la fel ca și cu noi. Am văzut prin ziare că s-au resemnat. Sunt dinainte bătuți. Adică dacă nici STEAUA nu-i bate, cine să-i bată? Dacă nu câștigăm titlul nu ne vom face harakiri, așa cum cred că și-ar face cei de acolo de unde bate vântul, dinspre STEAUA. La ei presiunea este și mai mare”, a spus atacantul.

"Sunt prieten cu Sechelariu, dar meciul de azi se va juca numai pe teren. Numai că mă aștept ca Bacăul să nu joace cu aceeași răutate pe care a arătat-o cu rapid și dinamo."
Gigi Becali, finanțator STEAUA

"Propun să se joace o partidă de poker pe teren, în loc de una de fotbal, fiindcă va fi mai distractivă. Să mă aștept la vreun rezultat surpriză? Doamne iartă-mă! Doar nu sunt nebun."
Florin Bușcă, acționar dinamo

"Sper să dau gol cu STEAUA și să câștigăm. Poate la vară mă ia și pe mine Olăroiu. Trebuie să jucam bine ca să fim băgați în seamă."
Adrian Gheorghiu, mijlocaș FCM Bacău

Două precedente suspecte
Partida din tur dintre STEAUA și FCM Bacău (1-0) a lăsat loc de interpretări, punctul culminant fiind modul în care a ratat fostul băcăuan Marius Croitoru o lovitură de la 11 metri. O altă partidă care a trezit suspiciuni a fost cea din returul sezonului trecut, când, în antepenultima etapă, venită după înfrângerea din Cotroceni, STEAUA a câștigat cu 2-0. Pe de altă parte, în returul campionatului trecut, în meciul de la Bacău, STEAUA nu a reușit decât un 2-2, printr-un gol marcat în minutele de prelungiri de Oprița. (Daniel VLAD)

Sechelariu are procent
Brigada băcăuană din Ghencea, formată din BACIU, CRISTEA, GOIAN și LOVIN, a ajuns la STEAUA datorită prieteniei dintre Dumitru Sechelariu și Gigi Becali. În înțelegerea dintre cei doi este prevăzută o clauză care-i dă lui Sechelariu 30% în cazul unui transfer în străinătate al unuia dintre cei patru. Astfel, FCM Bacău este direct interesată ca STEAUA să câștige titlul pentru a merge cap de serie în turul trei al Ligii Campionilor, pentru ca prețul jucătorilor să crească cât mai mult. (Daniel VLAD)

Lui Gigi îi place imnul Rapidului
Gigi Becali (foto) s-a arătat un mare admirator al imnului Rapidului, pe care a recunoscut că l-a fredonat de câteva ori acasă. “Da domne, ăsta e imn. Nu Scooter muter. Eu nici nu știu cine este ăsta. Eu prefer ca imnul să fie făcut de români și în limba românească”, a spus finanțatorul roș-albaștrilor în cadrul emisiunii “Om la Om” de la TV Sport, unde a și reprodus câteva versuri din imnul giuleștenilor. Latifundiarul din Pipera a spus că nu se va duce la concertul pe care cântărețul german Scooter îl va susține vineri, în București, la Arenele Romane. (Sebastian STAN)

prosport

Click aici pentru a alege o semnatura steauaonline.com
Sus
       Pagina de start a forumului SteauaOnline // Articole & polls Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

alexisBlue v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron