Au revenit pe primul loc!

Pagina de start a forumului SteauaOnline // Articole & polls
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
winner_007
Moderator

Data inscrierii: 28/Apr/2006

Trimis: Joi Mai 18, 2006 5:36 pm    Titlul subiectului: Au revenit pe primul loc!
După victoria lejeră de ieri, roș-albaștrii au preluat din nou șefia clasamentului, în timp ce băcăuanii și-au pecetluit matematic retrogradarea

Laurențiu MUSCALU
Cele două echipe au jucat cinstit, chiar dacă în ultimele zile nu puțini au fost cei care au afirmat că Bacăul se va preda fără luptă.
A fost 2-0 pentru trupa lui Olăroiu, diferență pe care Dumitru Sechelariu o anticipase cu câteva zile în urmă. Mai mult, cele două goluri au fost înscrise de foștii copii de suflet ai patronului băcăuan, CRISTEA și LOVIN. Chiar dacă și-au menajat mai mulți titulari, steliștii au fost nemiloși cu adversarii, administrându-le a douăzecea înfrângere din acest sezon.
Steliștii au început tare și Andrei CRISTEA a ratat o ocazie rarisimă încă din minutul al doilea. Acesta a scăpat de marcajul lui Valentin Geamăn, lobul său trecând peste poarta lui Manea. Băcăuanii au trecut pe lângă deschiderea scorului în două rânduri. În minutul 22, șutul lui Doboș de la 15 metri a fost scos magistral de sub transversală de CARLOS, iar în minutul 33, Verdeș a trecut ușor de GHIONEA, a șutat la colțul lung, dar mingea “s-a scurs” milimetric pe lângă rădăcina barei din dreapta lui Manea. Repriza s-a încheiat cu un forcing total al Stelei. Boștină a slalomat pe banda stângă, a centrat perfect în careul de șase metri, Andrei CRISTEA îndeplinind o simplă formalitate.
Cel de-al doilea mitan a fost o cursă continuă către poarta gazdelor, trupa lui Olăroiu reușind să pună capăt partidei încă din minutul 64, când LOVIN a șters mingea trimisă din lovitură liberă de Boștină. Din acel minut, gazdele nu au mai contat, elevii lui Cristi Popovici făcând figurație, Olăroiu permițându-și chiar să îi acorde debutul în Divizia A tânărului Ochiroșii, care a și ratat în final o bună oportunitate.

"Nu știu de ce nimeni nu mă crede, dar chiar eu am dat golul doi. Am deviat balonul și veți vedea asta la reluările tv."
Florin LOVIN, mijlocaș STEAUA

"E bine că avem două puncte avans față de Sportul. Cel mai important însă e să ne menținem avantajul până la sfârșit."
Cosmin Olăroiu, antrenor STEAUA

"Nu suntem deocamdată campioni. După următoarea etapă, totul se poate termina. Bine sau rău, însă se va termina."
Mirel Rădoi, căpitan STEAUA

“Cu un ochi râd, cu altul plâng!”

Dorinel ARTENE
Andrei CRISTEA (foto, în dreapta) a marcat în prima repriză a partidei de ieri și a deschis drumul roș-albaștrilor spre o victorie foarte importantă.
PRO: Te simți vinovat pentru retrogradarea Bacăului după ce ai marcat împotriva lor?
Andrei CRISTEA: Nu cred că golul meu a trimis Bacăul în “B”. Au fost multe greșeli făcute de fosta mea echipă în acest retur, însă am toată convingerea că vor reveni, la anul, în primul eșalon.
PRO: De ce nu te-ai bucurat după ce ai deschis scorul?
Andrei CRISTEA: În semn de respect față de publicul local și față de foștii mei colegi. Un ochi îmi plânge pentru situația Bacăului, iar celălalt râde pentru că STEAUA a revenit pe primul loc.
PRO: Cum ai simțit la revenirea la Bacău?
Andrei CRISTEA: Ca acasă! De fapt, am început să mă simt așa peste tot unde jucăm, nu doar la Bacău. STEAUA e o formație iubită în toată țara.
PRO: După acest rezultat, STEAUA se poate considera deja campioană?
Andrei CRISTEA: Nu suntem deja campioni. Ar fi o mare greșeală să credem asta înaintea partidei cu Sportul. Totuși, după următoarea etapă sper să putem spune că avem 90 la sută șanse să câștigăm titlul.

Gigi Becali a fost însoțit de actorul Radu Beligan

Actorul (foto, în dreapta) originar din Filipești a urmărit meciul FCM Bacău - STEAUA alături de finanțatorul grupării din Ghencea, Gigi Becali. De altfel, Radu Beligan a venit din București cu latifundiarul din Pipera, oprindu-se pe drumul spre Bacău și la Vadu Roșca, unde Becali a inspectat cele 200 de case construite de el pentru sinistrați. “L-am adus pe Radu Beligan cu mine pentru că mi-a spus că vrea să vadă și el de câtă popularitate mă bucur”, a spus Gigi Becali. (Mihai RÂMNICEANU)

prosport

Click aici pentru a alege o semnatura steauaonline.com
Sus
       Pagina de start a forumului SteauaOnline // Articole & polls Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

alexisBlue v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron