Rapidiștii ironici la adresa Stelei

Pagina de start a forumului SteauaOnline // Articole & polls
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
winner_007
Moderator

Data inscrierii: 28/Apr/2006

Trimis: Mie Mai 17, 2006 8:10 am    Titlul subiectului: Rapidiștii ironici la adresa Stelei
Radu Oprișan, Remus Răureanu

"Dacă nici STEAUA nu ne bate, atunci cine?", a fost declarația lui Dumitru Sechelariu înaintea meciului FCM Bacău-STEAUA. Rapidiștii, direct interesați de un eventual eșec al steliștilor, cred că e inacceptabilă această atitudine. Ei au ales ironia pentru a contraataca.

"Sînt sigur că își vor da viața! Vor juca la fel ca și cu noi", a comentat Viorel Moldovan. Atacantul Rapidului a făcut apoi și o remarcă serioasă: "STEAUA poate să cîștige acolo, dar e bine să nu mai discutăm".

Daniel Niculae a adăugat: "Dacă băcăuanii joacă așa cum au făcut-o în Giulești, pot pune probleme. Totuși, cred că va fi o adevărată sărbătoare acolo!". Pancu a afirmat la rîndul său: "Din păcate, în România fotbalul nu mai aparține jucătorilor și antrenorilor".

În etapa a 24-a, rapid a învins greu FCM Bacău, cu 2-1, după un gol marcat de Rada în prelungiri. La final giuleștenii le-au reproșat vehement moldovenilor că au luptat pentru STEAUA.

„Apar tot felul de personaje care își permit să jignească, așa cum s-a făcut dinspre STEAUA la meciul nostru cu Gloria. Cred că pentru un jucător nu există insultă mai mare decît ce s-a spus atunci despre noi”
Daniel Pancu

„Oricum, am văzut de unde bate vîntul, și numai Divinitatea ne poate ajuta să luăm campionatul. Dacă nu se va întîmpla așa, nu ne vom face harakiri, așa cum ar proceda alții”
Viorel Moldovan

„Sînt prea subtili pentru mine ca să pot să-i înțeleg pe jucătorii rapidiști”
Mihai Stoica, manager general STEAUA

„Eu garantez că nu va fi nici un blat. Au 11 înfrîngeri consecutive și acum toată lumea s-a găsit să afirme că meciul va fi aranjat!”
Gigi Becali, patron STEAUA

4 este numărul cazurilor din ultimii 50 de ani cînd echipa aflată pe primul loc, cu trei etape înaintea finalului de campionat, nu a cîștigat titlul (1958, 1965, 1973 și 2002). În restul anilor, campioana și-a păstrat poziția în ultimele 3 etape

Cu autocarul pînă la Bacău
Deși inițial trebuiau să meargă în orașul lui Bacovia la bordul unui charter, roș-albaștrii au ajuns la Bacău în cursul serii de ieri cu autocarul și s-au cazat la hotelul Dumbrava. Pînă acum, în toate deplasările mai lungi steliștii apelau la avion, iar de această dată ei au fost nevoiți să facă în jur de 4 ore cu autocarul. Oli nu a dorit să aibă un teren disponibil pentru efectuarea unei ședințe de pregătire, urmînd ca astăzi de dimineață campionii să facă o mișcare ușoară pe un gazon din apropierea hotelului.

MM despre Horoba: "Un pușcăriaș"
Managerul Stelei, Mihai Stoica, i-a atacat în termeni duri pe conducătorii Gloriei care au spus că acesta și-a primit pedeapsa pe care o merita, după ce a fost suspendat opt luni de Comisia de Apel în urma incidentelor de la Bistrița. "Cine s-a bucurat pentru asta? Pușcăriașul de Horoba sau strategul de Pădureanu?", a zis MM, care a vorbit și de motivul suspendării lui: "La Liga Profesionistă de fotbal este cineva care ar trebui să fie imparțial, dar nu este", trimiterea sa fiind către Doru Viorel Ursu, președintele Comisiei de Disciplină.

„Nu intrăm în jocuri murdare”
Băcăuanii susțin că nu se vor preda în fața Stelei. "Dacă putem, vom pune probleme Stelei. Oricum, e clar că noi nu ne băgăm în combinații cu nimeni, jucăm doar pe teren", a spus președintele grupării moldave, Gheorghe Chivorchian. "Mai avem doar șanse teoretice să evităm Divizia B, însă ni le jucăm pînă la capăt. După 11 înfrîngeri consecutive, moralul fotbaliștilor mei e puternic zdruncinat. Totuși, numele adversarului e acum o motivație în plus și vom încerca să punem probleme Stelei", a apreciat și antrenorul Cristi Popovici.

17 mai 2006

gsp

Click aici pentru a alege o semnatura steauaonline.com
Sus
       Pagina de start a forumului SteauaOnline // Articole & polls Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

alexisBlue v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron