Prețul lui Boștină

Pagina de start a forumului SteauaOnline // Articole & polls
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
winner_007
Moderator

Data inscrierii: 28/Apr/2006

Trimis: Mie Mai 17, 2006 8:08 am    Titlul subiectului: Prețul lui Boștină
Dan Udrea

Intrat în primăvara anului trecut în dizgrația lui Gigi Becali, Gabriel Boștină a fost la un pas să fie dat afară de patronul campioanei. Atunci, Gică Hagi a intervenit și i-a zis lui Becali să facă tot posibilul să nu-l piardă pe Boștină. "Am vorbit cu Hagi și mi-a spus să nu-l dau afară pentru că este un fotbalist foarte bun", a motivat la vremea respectivă Becali.

Imediat după partida pierdută de STEAUA la Middlesbrough, la sosirea în țară, finanțatorul i-a reproșat lui Boștină, chiar pe aeroport, jocul slab, punînd acest aspect pe seama nopților pierdute prin cluburi de către fotbalist. Deși Gigi Becali neagă, zilele lui Boștină în Ghencea sînt numărate. "Nu este adevărat că vreau să-l vînd. Am fost supărat pe el, dar acum, gata! Îl aștept să revină la forma pe care a avut-o în toamnă", a declarat Becali. Surse din anturajul patronului Stelei susțin însă că acesta ar fi hotărît deja suma pe care să o ceară pe jucător, aceasta fiind de aproximativ 1,5 miloane de euro.

5 goluri a marcat Gabriel Boștină în acest sezon pentru STEAUA, 4 în Divizia A și unul în Cupa UEFA

6,17 este media notelor primite de Boștină în acest campionat de la redactorii Gazetei. El este depășit la acest capitol doar de Rădoi, Nicoliță și Dică

124 de meciuri a jucat Boștină pentru STEAUA în toate competițiile

16 mai 2006

gsp

Click aici pentru a alege o semnatura steauaonline.com
Sus
       Pagina de start a forumului SteauaOnline // Articole & polls Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

alexisBlue v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron