MM Stoica stă 8 luni

Pagina de start a forumului SteauaOnline // Articole & polls
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
winner_007
Moderator

Data inscrierii: 28/Apr/2006

Trimis: Mar Mai 16, 2006 5:03 pm    Titlul subiectului: MM Stoica stă 8 luni
Managerului general i s-a mărit suspendarea după incidentele provocate la Bistrița, de la șase la opt luni

Sebastian STAN
Dorinel ARTENE
Comisia de Apel a FRF a decis extinderea suspendării lui Mihai Stoica de la șase la opt luni.
De asemenea, s-a menținut amenda de 1.000 de euro pentru scandalul pe care Stoica l-a provocat la finalul meciului Gloria-STEAUA. Comisia de Disciplină a FRF a decis, în 8 mai, suspendarea pentru șase luni, atât oficialul stelist, cât și clubul Gloria contestând decizia și făcând memoriu la Comisia de Apel, care au decis mărirea suspendării și menținerea amenzii pecuniare. “Este maximum pedepsei ce se putea da, dar nu avem nicio satisfacție. Prin acest comportament, nu se descalifică Stoica, ci descalifică el pe STEAUA”, a spus vicele bistrițenilor, Ioan Horoba. Managerul general din Ghencea nu a fost prezent la comisie, dar nu s-a declarat surprins de mărirea suspendării. “Având în vedere modul în care am fost tratați până acum, mi se pare normal ce se întâmplă. Nu voi mai face apel, nu-mi face plăcere să mă tot duc pe la Ligă”, a concluzionat Stoica.

Sursa:prosport

Click aici pentru a alege o semnatura steauaonline.com
Sus
       Pagina de start a forumului SteauaOnline // Articole & polls Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

alexisBlue v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron