Gigi Becali

Pagina de start a forumului SteauaOnline // Conducere
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
ReeBooK
Stelist

Data inscrierii: 15/Mai/2007

Trimis: Joi Mai 17, 2007 2:10 pm    Titlul subiectului: Gigi Becali
Informatii personale
* Nascut la 25 iunie 1958 in comuna Zagna, judetul Braila
* Casatorit; numele sotiei - Luminita
* Are trei copii: Alexandra, Cristina si Teodora

Activitate profesionala
* Presedinte al Consiliului de Administratie al S.C. F.C. STEAUA Bucuresti S.A. si actionar majoritar
* Actionar majoritar la S.C. Avicola S.A. Iasi
* Actionar majoritar la Uzina Mecanica Dagasani
* Pesedinte al Fundatiei Crestine GIGI BECALI
* Investitii imobiliare
Sus
stelistul_1000
Stelist pana la moarte

Data inscrierii: 25/Mar/2006

Trimis: Vin Mai 25, 2007 5:42 pm    Titlul subiectului:
Edited by Admin
revizuie-ti limbajul
multumesc
Stelist

Data inscrierii: 17/Mai/2007

Trimis: Vin Mai 25, 2007 10:45 pm    Titlul subiectului:
Jiji a facut multe pentru STEAUA.

- A investit foarte mult in club
- A adus jucatori scumpi
- A purtat fularul lui dinamo in mana pt a vedea STEAUA pe 2

Si sunt mai multe

Click ca sa vezi pagina mea pe Trilulilu
Sus
Cristescu
User

Data inscrierii: 19/Oct/2006

Trimis: Mie Oct 24, 2007 10:04 pm    Titlul subiectului:
Removed by Admin

reason : Injurii aduse la adresa conducatorului , echipei FC STEAUA BUCURESTI
Sus
Cristescu
User

Data inscrierii: 19/Oct/2006

Trimis: Vin Mar 21, 2008 10:59 am    Titlul subiectului:
Stimate Dle George Becali,
Nu va mai puneti cenusa in cap pe motiv ca atmosfera in fotbalul nostru se datoreaza Dvs. Nici pe departa asa ceva. Nu Dvs faceti "jocurile" in "liga lu' Mitica" si nici chiar el nu le face. Poate Mircea Sandu sa faca ceva jocuri, dar si el la ordin. Presupun, pentru ca nu am date, nici nu le caut si nici nu ma intereseaza. In lumea ce roieste in jurul fotbalului nu prea exista simtul umorului, motiv pentru care la toti tipii nu le cade asa usor "fisa" si trebuie sa vii cu explicatii ulterioare cum a fost cazul cu asa zisa plata de 10000 dolari pentru un arbitru "intamplata" cu multi ani in urma. Nu mai glumi cu cei incuiati si care nu stiu de gluma si n-au simtul umorului. Nu te cobora la nivelul lor. Parafrazand, STEAUA este STEAUA si imbracata si dezbracata. Luptati voi corect si frumos cum faceau pe vremuri Voinescu, Apolzan, Jenei, Alexandrescu, Constantin, Tataru, etc si veti ramane in inima si sufletul oamenilor adevarati iubitori de fotbal. Chiar si fara a iesi campioni sau fara calificare in cupele europene. Iar daca se intampla si luarea campionatului sau calificare in cupele europene cu atat mai bine.
PS. Dl Admin mi-a sters un mesaj in toamna trecuta pentru injurii pe care vi le-as fi adus. Mii de scuze daca s-a interpretat asa. Nu am vrut sa va jignesc. Am vrut sa va atrag atentia asupra unor aspecte in ceea ce faceti si spuneti, considerand ca sunt greseli care va dezavantajeazaparerea mea). Nu sunt nici periuta nici lingusitor ca altii ca sa va laud pentru ca n-as avea niciun profit din asta. Nici daca as avea un profit n-as fi periutza. Nu este bine sa cadeti in greseala lui Ceausescu ce asculta numai de laude(sau caruia i se afisau numai laude) si de critici nu. Succes cu STEAUA si s-auzim numai de bine.
Sus
Eclipse
User

Data inscrierii: 25/Ian/2009

Trimis: Dum Ian 25, 2009 11:16 am    Titlul subiectului:
O fi facut el multe dar tot degeaba ..atata timp cat isi bate joc de echipa..mai ales in privinta antrenorilor.
User

Data inscrierii: 28/Ian/2009

Trimis: Joi Ian 29, 2009 10:41 am    Titlul subiectului:
Cosmynutz a scris:
Jiji a facut multe pentru STEAUA.
- A purtat fularul lui dinamo in mana pt a vedea STEAUA pe 2, ...

Da' de unde stii ca nu a luat fularul cu schepsis, pentru a-l tine in pumn, langa degetul mic, pentru a arata ca are pe dinamo la degetul mic ?
George Becali este patriot, el nu-i dusmaneste pe alti romani, chiar dinamovisti, cum fac altii. Ce, dinamovistii sau rapidistii sunt patagonezi ? Nu sunt tot romani de-ai nostri ? El ii iubeste pe romani daca nu s-a inteles pana acum sau nu vrea sa se inteleaga. El are ce are cu unii straini(si aici greseste) care inca ne mai dispretuiesc(s-ar putea pe buna dreptate) pe noi romanii. Bine-nteles ca mai greseste, dupa parerea mea, de exemplu cu fotbalistii unguri din Romania. Oricare fotbalist ungur din Romania si-ar da si sufletul pe teren pentru STEAUA, nu pentru Marcu Belu. Dar sper ca George sa inteleaga. George(imi place numele de George pentru ca am avut un bun prieten cu acest nume in copilarie) sa inteleaga ca nu poate ridica STEAUA sau pe romani dusmanind pe altii. El sa-i ajute pe stelisti sa-si termine studiile, cel putin liceale, sa fie educati si bine crescuti si pe teren si in afara terenului, sa aiba o tinuta morala care sa impuna respect la toata lumea. Ca sa reuseasca acest lucru George va trebui sa abandoneze politica, cel putin 3 ani. Daca PNG-ul doreste sa se uneasca cu PDL-ul s-o faca sanatos. Daca George trece cu arme si bagaje la PDL s-o faca, iar functii in PDL sa negocieze pentru altii nu pentru el. STEAUA cred ca in acest are mai multa nevoie de el, de George Becali, decat au nevoie de el hahalerele din politica romaneasca postdecembrista.
PS. Desi tastez dinamo cu "m" mare(cu Majuscula adica), sistemul mi-l afiseaza cu minuscula. Daca dinamovistii si rapidistii scriu STEAUA cu minuscula, este treaba lor. Daca ei se arunca in putz sa ne aruncam si noi ? Noi nu suntem nici palestinieni si nici arabi din lumea a 3-a care dau foc steagului israelian si-l calca in picioare. Eu cred ca romanii sunt europeni si in general sunt mai educati decat cei din lumea a 3-a. Iar fanii stelisti sunt si ei mai educati si mai instruiti decat fanaticii lui rapid si dinamo. Daca regulile ortografice stabilite de Academia Romana stabilesc faptul ca dinamo si rapid si oricare alta denumire de club se scrie cu majuscula, asa sa facem. Mie nu-mi convine sa ne acuze altii pe noi stelistii ca suntem agramati si n-am fi in stare sa scriem corect. Sa fie dinamovistii si rapidistii catalogati drept agramati. Daca scriem dinamo cu majuscula ne respectam pe noi, nu pe dinamovisti.
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

alexisBlue v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron