Articole din stelisti.ro

Pagina de start a forumului SteauaOnline // Articole & polls
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
stelistul_1000
Moderator

Data inscrierii: 25/Mar/2006

Trimis: Mar Iun 06, 2006 11:03 am    Titlul subiectului: Articole din stelisti.ro
Becali oferă 100.000 de euro celor de la Jiul

Așa cum a obișnuit pe finalul campionatului, Gigi Becali a trimis 100.000 de euro la Petroșani pentru a motiva echipa lui Șunda în partida cu rapid. Banii au ajuns de luni în Valea Jiului. Președintele executiv al Jiului, Ilie Bălănescu, a spus că ”atît timp cît e legal, vom primi acești bani. Vom juca la victorie”. În schimb, patronul "minerilor", Alin Șimota, îl contrazice: ”Nu ne interesează banii lui Becali”.
Finanțatorul Stelei dezminte și posibilitatea unui aranjament la Vaslui. ”Dacă făceam blat mai trimiteam atîția bani la Petroșani? Sînt sigur că de data aceasta va trebui să dau banii, nu se va repeta istoria de la jocurile Rapidului cu Gloria și Sportul”, a spus Gigi Becali.

Trimis: Mar Iun 06, 2006 11:03 am    Titlul subiectului:
Rădoi joacă, PARASCHIV este incert!
2006-06-06 11:41:00

Accidentat în partida de sîmbătă cu Jiul, Mirel Rădoi a fost supus luni unui control medical amănunțit. Verdictul doctorilor este clar: Rădoi poate evolua la Vaslui. Căpitanul Stelei nu are nici o afecțiune a ligamentelor genunchiului, așa cum s-a bănuit inițial.
În schimb, PARASCHIV va afla astăzi dacă este apt de joc. El a acuzat dureri la pulpa stîngă, fiind suspect de ruptură musculară.

Trimis: Mar Iun 06, 2006 11:04 am    Titlul subiectului:
STEAUA pleacă cu avionul
2006-06-06 11:58:00

Echipa lui Cosmin Olăroiu va face deplasarea la Vaslui cu avionul. După antrenamentul programat dimineața, STEAUA va pleca către Iași, urmînd să ajungă la Vaslui după-amiază, cu autocarul.

Trimis: Mar Iun 06, 2006 11:05 am    Titlul subiectului:
Apel la suporteri

Dupa ce a eliminat pe rapid din Cupa UEFA, provocandu-le un regret pe care rapidistii nu-l vor uita multa vreme, STEAUA are nevoie de victorie si la Vaslui, in ultima etapa, pentru a castiga titlul cu numarul 23 si a depasi la inca un capitol pe rapid.
Veniti in numar cat mai mare la Vaslui pentru a sustine echipa. Fiti al doisprezecelea jucator si umpleti stadionul moldav. Echipa are nevoie de voi si, cu ajutorul vostru, va castiga al doilea titlu consecutiv, ultima data reusind acest lucru in 1998. Este, de asemenea, ultima data cand il puteti vedea jucand pe OGARARU, jucator transferat la Ajax. Veniti la Vaslui!

Data inscrierii: 01/Iun/2006

Trimis: Mie Noi 29, 2006 3:42 pm    Titlul subiectului:
Andrei CRISTEA: ”La Bologna voi cîștiga clar duelul cu Mihăiță Neșu”
2006-11-29

Aflat în clinica de la Bologna, fostul atacant al Stelei, Andrei CRISTEA, este conectat deja la partida din Ghencea, de sîmbătă, dintre fosta și actuala sa echipă, Poli Timișoara. ”Voi vedea meciul la un prieten, împreună cu Mihăiță Neșu”, a spus CRISTEA. Fundașul Stelei a fost operat la genunchi, revenirea sa pe teren fiind preconizată peste trei luni. ”Este greu să cîștigă în «templul fotbalului», dar am încredere în băieți”, a mai spus CRISTEA, care, chiar dacă ar fi fost apt de joc, nu ar fi putut evolua în partida de sîmbătă.
”Oricum, aici voi cîștiga clar duelul cu Neșu. Eu am început pregătirile iar la el este mai grav. Îl pot depăși ușor acum, nu are cum să se țină de mine”, a rîs CRISTEA despre duelul de la Bologna dintre bănățean și stelist. (Cătătlin Barzaghideanu)

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

alexisBlue v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron