Transferuri vara 2006
Du-te la pagina Anterioara  1, 2

Pagina de start a forumului SteauaOnline // Discutii steliste
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
winner_007
Moderator

Data inscrierii: 28/Apr/2006

Trimis: Vin Iun 09, 2006 8:08 am    Titlul subiectului:
Ce ziceti de Valentin Badea de la Vaslui?

L-a luat STEAUA pe V. Badea?
Dan Udrea, Răzvan Rotaru

Vali Badea, unul dintre cei mai slabi jucători ai Vasluiului, a spus ieri că Olăroiu i-a dat imediat după meci programul de pregătire al Stelei din acestă vară

"Mai mulți jucători de-ai mei au simulat că au jucat în acest meci. Au stat pe burtă. Rușine!", a declarat la finalul partidei cu STEAUA finanțatorul moldovenilor, Adrian Porumboiu. Ieri, dinspre Vaslui a mai apărut o acuză la adresa Stelei. După terminarea jocului, antrenorul campioanei, Cosmin Olăroiu, l-a căutat la vestiare pe atacantul Vali Badea. L-a luat deoparte și i-a înmînat programul de antrenament individualizat pe care orice jucător stelist trebuie să-l urmeze în pauza de vară, sugerînd că STEAUA s-a înțeles cu jucătorul înainte de partida de duminică!

"Da, imediat după meci domnul Olăroiu și mi-a dat o foaie în care era scris un program de pregătire pe care mi-a zis că trebuie să-l respect în următoarea perioadă, iar apoi mi-a spus că mă va suna peste cîteva zile cineva de la STEAUA să mă anunțe cînd să vin la reunire", a declarat Badea. "Am mai vorbit cu Olăroiu în urmă cu două săptămîni, cînd am fost la Timișoara, pentru turneul selecționatei LPF. Dar mai am doi ani de contract cu echipa din Vaslui și nu știu nimic de o plecare a mea la formația din Ghencea".

În plus, mai mulți jucători moldoveni povesteau la finalul partidei că în timpul meciului, căpitanul Stelei, Mirel Rădoi, i-a spus lui Vali Badea să aibă grijă cum joacă deoarece peste cîteva zile va deveni coleg cu el. "Rădoi i-a strigat încă de la începutul jocului că trebuie să o lase mai moale fiindcă din vară va fi jucătorul Stelei", a declarat unul dintre fotbaliștii lui FC Vaslui. Badea a infirmat varianta.

Pînă la meciul de duminică, Valentin Badea (23 de ani) marcase de fiecare dată cînd FC Vaslui a întîlnit granzii campionatului în Capitală: 2-2 cu STEAUA, 1-1 cu rapid și 2-1 cu dinamo

Porumboiu: "Îmi vine să urlu!"
Faptul că Olăroiu l-a anunțat pe Valentin Badea că va deveni jucătorul Stelei l-a înfuriat ieri pe Adrian Porumboiu. "Au fost discuții cu STEAUA, dar nu s-au finalizat. E jucătorul Vasluiului, iar dacă Olăroiu și-a permis să facă așa ceva, mai e ceva de comentat? Sincer, îmi vine să urlu după cîte s-au petrecut duminică", a replicat ieri Porumboiu, care ia în calcul varianta retragerii din fotbal: "Vreau să mă duc departe de fenomenele astea paranormale. Detest să lucrez într-un asemenea mediu plin de nenorociri și să-mi bat joc de banii mei. Sincer, îmi pare rău că n-am retrogradat în B".

Becali: "Ce mai contează ce a fost?"
Patronul Stelei, Gigi Becali, a refuzat ieri să comenteze declarațiile prin care Porumboiu își acuză jucătorii de blat. "Eu știu că STEAUA a luat titlul. Ce spun Porumboiu și alții de pe la Vaslui chiar nu mă interesează. Mai contează acum ce a fost? Am cîștigat titlul și cu asta-basta!", a declarat patronul campioanei.

"Liga nu se va sesiza după ce a spus Porumboiu. E treaba Procuraturii să deschidă o anchetă dacă va constata că e cazul"
Dumitru Dragomir, președinte LPF

"Mă întrebați de acuzele lui Adrian Porumboiu? Dacă am sta să ne sesizăm după fiecare declarație dată de conducătorii fotbalului românesc, unde am ajunge?"
Livia Săplăcan, purtător de cuvînd DNA

200.000 de euro în vestiarul Vasluiului?
La finalul partidei de la Vaslui, după ce roș-albaștrii au sărbătorit cîștigarea titlului chiar pe teren, mai mulți jucători vasluieni au rămas la vestiare mult timp după joc. De ce? A povestit unul dintre ei. "I-am auzit în timpul meciului pe Rădoi și pe Nicoliță cum strigau la noi să nu ne dăm viața pe teren, pentru că la vestiare e o geantă cu 200.000 de euro, bani care urmează să fie ai noștri. Am stat și am așteptat în cabine banii", a susținut unul dintre elevii lui Rednic. "Nu s-a luat nici un leu", a reacționat Huțan.

9 iunie 2006

Click aici pentru a alege o semnatura steauaonline.com
Sus
lovesteaua4ever
Moderator, Designer

Data inscrierii: 13/Apr/2006

Trimis: Vin Iun 09, 2006 6:50 pm    Titlul subiectului:
Te rog articolele sa le postezi la topicul corespunzator, cat despre transferuri ce sa zic, nu sunt chiar ceea ce ma asteptam dar nici rau nu poate sa fie, vom vedea valoarea lor in cele ce urmeaza!
Moderator

Trimis: Vin Iun 09, 2006 7:12 pm    Titlul subiectului:
Pai de vreme ce vad ca articole nu le citeste mai nimeni le pun la sectiuni unde vor strani interes!Voi pune la articole de acum articole despre niste informati care nu pot face parte dintr-un topic din alta sectiune!Sper ca asa sa aratam ca suntem bine informati in topicurile noastre!

Sus
lovesteaua4ever
Moderator, Designer

Trimis: Vin Iun 09, 2006 7:52 pm    Titlul subiectului:
Pai cel mai bine sa scriem noi articolele sa aratam ca suntem bine informati
Moderator

Data inscrierii: 01/Apr/2006

Trimis: Sam Iun 10, 2006 1:33 pm    Titlul subiectului:
Dupa cum am auzit eu la TV...

STEAUA vrea un pachet de 5 jucatori: Rica Neaga (Chunnam Dragons), Tibi BALAN (Sportul Studentesc), Valentin Badea (FC Vaslui), Ryan Griffiths si Shroj (ambii FC National).
Eu cred ca toti acesti jucatori ar fi foarte folositori pentru STEAUA!
Pe Tibi BALAN, Gigi a facut o oferta de 1 milion de $, dar patronul Sportului a spus ca vrea mai mult.
De asemenea, nu este exclus sa-i vedem in tricourile Stelei pe Iulian Filipescu (FC Zurich) si pe Razvan Cocis (Sheriff Tiraspol).
Cam astea sunt ultimele informatii din lumea transferurilor.

Moderator, Designer

Trimis: Sam Iun 10, 2006 2:05 pm    Titlul subiectului:
este dispoibila pe site o analiza pe tema aceasta pentru cei interesati!
Moderator

Trimis: Mar Iun 13, 2006 9:27 am    Titlul subiectului:
Badea( 22 de ani), Panait(23 de ani) ( fc vaslui)si Drida(24 de ani)( jiul) au semnat cu STEAUA

La mai mare!

Sus
lovesteaua4ever
Moderator, Designer

Trimis: Mar Iun 13, 2006 2:46 pm    Titlul subiectului:
da, la mai mare si mai de valoare!
Moderator

Trimis: Mie Iun 14, 2006 8:25 am    Titlul subiectului:
Totusi Badea e destul de tanar si a comfirmat la Vaslui , deci hai sa le dam o santa!

Sus
stelistul_1000
Moderator

Data inscrierii: 25/Mar/2006

Trimis: Mie Iun 14, 2006 11:29 am    Titlul subiectului:
Sa speram ca cei 3 transferati vor face treaba buna aici. Trei transferurui intr-o zi e ceva...

Trimis: Mie Aug 30, 2006 6:04 pm    Titlul subiectului:
MM a negociat aseară transferul a doi jucători de la Charleroi. Mijlocașul Fabien Camus și atacantul Cyril Thereau au respins oferta Stelei

"Mai avem cîteva zile la dispoziție pentru a îmbunătăți lotul, pentru că în grupele Ligii avem nevoie de mai mulți jucători", anunța Olăroiu imediat după calificarea cu Standard Liege, STEAUA avînd posibilitatea să completeze lista cu fotbaliști la UEFA pînă pe 31 august. Managerul general al campioanei, Mihai Stoica, a plecat duminică dimineața în Belgia, pentru a negocia aducerea a doi fotbaliști de la Charleroi, pe care roș-albaștrii i-au văzut în meciul direct cu Standard, în timp ce își spionau adversarii din Liga Campionilor. Cei doi au fost recomandați de Liviu Ciobotariu, finul lui Olăroiu.
MM s-a întîlnit ieri după-amiază cu conducătorii lui Charleroi și primul fotbalist pentru care a tratat a fost Fabien Camus, un mijlocaș ofensiv de 21 de ani. Deși s-a înțeles cu oficialii belgieni, tranzacția a picat din cauza refuzului jucătorului francez de a evolua în România. Azi noapte tîrziu, managerul campioanei a continuat negocierile pentru un alt component al lui Charleroi, atacantul Cyril Thereau.
Acesta este golgeterul grupării belgiene și cel care a marcat singurul gol al lui Charleroi în meciul pierdut duminică, în campionat, cu Gent, partidă la care a fost prezent și Mihai Stoica. În vîrstă de 23 de ani și înalt de 1,89 metri, Thereau era văzut ca un înlocuitor perfect de conducerea Stelei pentru Victoraș IACOB, însă și acesta a decis să continue la echipa belgiană, refuzînd propunerea campioanei României.

gsp.ro

Trimis: Joi Aug 31, 2006 9:50 am    Titlul subiectului:
Iata si cofirmarea de pe site-ul oficial:

FC STEAUA s-a inteles, marti, cu clubul belgian RSC Charleroi in privinta transferului atacantului francez Cyril Thereau. Acesta va efectua miercuri vizita medicala, dupa care va semna un contract pe patru ani cu campioana Romaniei. Thereau este nascut pe 24.03.1983 si este jucatorul revelatie al lui Charleroi, marcand 3 goluri in patru etape de campionat, fosta sa echipa ocupand locul 6 in clasamentul primei divizii belgiene. Noua achizitie a Stelei va fi prezentata, miercuri, in cadrul unei conferinte de presa, ce va avea loc la stadionul STEAUA de la ora 16:00.

SteauaFC.com
Pagina 2 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

alexisBlue v1.2 // Theme Created By: Andrew Charron