Steaua - Dinamo Kiev (Conferinte de presa)
Cornel

Intr-un comunicat pe site-ul oficial al clubului se mentioneaza ca luni, 20.11.2006, Steaua va organiza conferinta oficiala de presa, la Stadionul Steaua, cu participarea antrenorului principal Cosmin Olaroiu si a unuia dintre jucatori. Antrenamentul oficial va avea loc pe terenul 6 din Complexul Sportiv Steaua la ora 16:30, accesul presei fiind permis in primele 15 minute...

Citeste 0 comentarii

Festival de goluri in Ghencea
Zalmoxis

Steaua a invins pe FC National, una din canditatele la retrogradare, cu scorul de 6-0. Trebuie sa remarcam doua evenimente importante: hat-trickul lui Thereau si revenirea pe teren a lui Mirel Radoi, capitanul Stelei, care a si marcat un gol din penalty.

Marcatorii acestei partide: Cristocea '29, Thereau '32 '42 '45, Radoi '82, Stancu '90+3.

4 comentarii

Stelisti convocati la echipa nationala
Cornel

Selectionerul Piturca a convocat in lotul nationalei, pentru partida amicala cu Spania, 5 jucatori care evolueaza la Steaua: Petre Marin, Dorin Goian si Sorin Ghionea pe post de fundasi, Ovidiu Petre ca mijlocas si Nicolae Dica ca atacant.

Partida amicala cu selectionata Spaniei va avea loc pe data de 15 noiembrie la Caduz.