Cupa Romaniei: Steaua va intalni Otelul in sferturi
Zalmoxis

Cupa Romaniei TimisoreanaSteaua va intalni Otelul Galati in sferturile de finala ale Cupei Romaniei la fotbal, s-a hotarat in urma tragerii la sorti care a avut loc vineri la Casa Fotbalului.

Sferturile de finala ale Cupei Romaniei se disputa in sistem eliminatoriu, pe teren neutru, pe 27 sau 28 februarie. Steaua va fi organizatoarea meciului.

0 comentarii

Gabi Safta: Trup si suflet pentru culori!
webmaster

Gabi Safta la Madrid, impreuna cu suporteriiUneori pasiunea pentru fotbal capătă valențe extreme, iar cariera lui Gabi Safta s-a încadrat perfect în această sintagmă. Mulți îl ştiu de la stația de amplificare a stadionului Ghencea, dar relația sa cu mass-media sportivă este una mai amplă şi plină de inedit. Gabi Safta a fost un adevărat globetrotter în presa românească, iar în prezent este comentator la Boom TV, fiind totodată corespondentul pentru România a ziarelor „Record” (Portugalia) şi „Guerin Sportivo”...

Click aici pentru a citi articolul complet din Kicker SportMagazin!!!

1 comentarii

Dica a fost operat si va fi indisponibil 5 luni
Zalmoxis

Nicolae Dica a fost supus, luni, la Bologna, unei interventii chirurgicale efectuata de profesorul Maurillo Marcacci, in urma careia i-a fost reconstruit ligamentul incrucisat anterior de la genunchiul drept. Jucatorul Stelei va incepe chiar din zilele urmatoare recuperarea la Clinica Isokinetic din Bologna, perioada de absenta de pe gazon fiind aproximata la 5 luni.

SteauaFC.ro

4 comentarii

CDPoker te trimite la Dortmund!
webmaster

Câstiga un loc la EPT Dortmund - un pachet în valoare de $9,000 care include intrarea la turneu si cheltuielile privind transportul si cazarea.

La multi ani Vaslie Stanga!
webmaster

Vaslie Stanga, directorul executiv al echipei de handbal CSA Steaua BucurestiVaslie Stanga, una dintre gloriile clubului Steaua Bucuresti, implineste astazi, 21 ianuarie, varsta de 50 ani.

Stanga a jucat, in anul 1989, finala Cupei Campionilor Europeni la Handbal, cu Steaua, iar in anul 2006, din postura de antrenor, a castigat cu ros-albastrii Cupa Challenge.
LA MULTI ANI!

Amical: Steaua - Sion 2-0
Zalmoxis

Sorin Paraschiv a marcat pentru Steaua in meciul cu Sion!Steaua a inceput meciul in formula: Cernea - Stancu, Ghionea, Baciu, P. Marin - Radoi, Paraschiv, G Coman - Nicolita, Badea, Bostina.

In minutul 16, Steaua a preluat avantajul dupa reusita lui Paraschiv (foto), care a finalizat din interiorul careului cu un sut la coltul lung, dupa o combinatie cu Nicolita.

In minutul 55, Steaua se desprinde la 2-0, dupa ce Croitoru inscrie cu un sut sub bara, primul gol in tricoul ros-albastrilor.