Europa League 2011-2012

Chelsea – Steaua 3-1. La un gol de fericire (video)

Steaua a luptat frumos pe Stamford Bridge, dar experienta si forcingul londonezilor din repriza a doua a condus la o eliminare nedreapta din Europa League.

1-5 acasa cu Stuttgart, masina nemteasca de fotbal

1-5 acasa cu Stuttgart – masina nemteasca de fotbal

Steaua a fost invinsa joi pe Arena Nationala de formatia germana VfB Stuttgart, intr-un joc din etapa 5 a grupei E din Europa League.

Twente – Steaua. De doi bani speranta

Steaua joaca returul cu Twente si spera, chiar daca atmosfera in sanul echipei nu este una foarte buna, iar partida va incepe de la 1-0 in favoarea olandezilor.

Steaua – Twente. Balonul e rotund, totul se joaca…

Steaua intalneste joi 16 februarie, incepand cu ora 22:05, pe teren propriu Twente, in prima mansa a 16-imilor Europa League.

Bilete pentru meciul Steaua - Maccabi de pe Arena Națională

Bilete pentru meciul Steaua – Maccabi de pe Arena Națională

Steaua - Maccabi Haifa se va disputa joi, 3 noiembrie, de la ora 22.05, pe Arena Naţional

Steaua a fost învinsă în deplasare de echipa israeliană Maccabi Haifa

EL: Maccabi Haifa – Steaua 5-0

Steaua a fost învinsă în deplasare de echipa israeliană Maccabi Haifa, scor 0-5, într-un meci din cadrul Grupei J a Europa League.

După două meciuri disputate, Steaua a adunat numai două puncte.

EL: AEK Larnaca – Steaua 1-1

Steaua a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat pe terenul formației cipriote AEK Larnaca.

Steaua - Schalke-0-0

EL: Steaua – Schalke 04 0-0

Steaua și Schalke 04 au încheiat la egalitate, scor 0-0, într-un meci din cadrul grupei J al Europa League.

napoli-steaua

Napoli – Steaua 1-0. Optimism intr-o seara neagra

Cronica meciului Napoli - Steaua scor 1-0, meci care a insemnat eliminarea Stelei din Uefa Europa League dupa un gol primit in minutul 93 pe San Paolo